מבנה מבודד טרמית הינו אקולוגי יותר וחוסך בהוצאות החשמל​

האקלים של כדור הארץ השתנה וממשיך להשתנות, ההתחממות הגלובלית משפיעה על כולנו.

כריתת יערות מרובה, גידול באוכלוסיית העולם שצורכת משאבים רבים מהסביבה, הקטנה משמעותית של עולם הטבע האחראי לאיזון הסביבתי, ריבוי שריפת דלקים שמשחררים פחמן דו חמצני לאטמוספירה והרשימה עוד ארוכה. כל אלו מחממים את הכדור שלנו ומשפיעים על האקלים שבו אנחנו חיים.

ע"פ נתוני משרד האנרגיה, כ 30% מייצור החשמל של מדינת ישראל נצרך ע"י בתים ובניינים. קצב הגידול של צריכת החשמל גדל בחצי אחוז בשנה. ייצור החשמל בישראל מזהם ומזיק לסביבה. בתחנות הכוח הגדולות במדינת ישראל (חדרה ואשקלון) עדיין שורפים פחם.
שיטת הבניה הקונבנציונלית (בטון או בלוקים) מקשה ומייקרת יישום של בידוד איכותי ולכן מרבית הבתים בישראל נבנים היום עם מקדם בידוד נמוך מאוד, מה שמשפיע בסופו של דבר על צריכת האנרגיה. כשנרצה לחמם או לקרר את ביתנו, נאלץ להשתמש ביותר אנרגיה, מה שמשפיע ישירות על חשבון החשמל או הגז שנקבל, בנוסף לנזק המצטבר לכדור הארץ.

בשיטת מודולארט, עובי הקיר משמש לצורך יישום של שכבות בידוד עבות היוצרות בידוד איכותי ואפקטיבי שמעלה משמעותית את מקדם הבידוד של הבית. המשמעות היא איכות חיים וחסכון באנרגיה.

בבנייה קונבנציונלית אנו מפסידים פעמיים:

בפעם הראשונה, בכך שמקבלים בית פחות מבודד ובפעם השניה, בכך שאנו תורמים להתחממות הגלובלית.

מודולארט בונה בתים ובניינים מודולרים על גבי שלד פלדה עבה, חסון ועמיד לתנודות קרקע. קירות המבנים כוללים בתוכם שכבות בידוד עבות במיוחד.

בשיטת מודולארט ניתן לקבל מפתחים גדולים ללא עמודים, ליצירת מבנים מרשימים במיוחד. שלד הפלדה העבה נותן חופש לאינסוף אפשרויות תכנון ועיצוב. זמן הבנייה מתקצר משמעותית ואתם יודעים מראש את עלות הבניה, עד רמת השקל האחרון.
מודלארט בונה בתקנים המחמירים ביותר ועושה שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה.

קיימות ושמירה על הסביבה

קיים הבדל מהותי מבחינת טביעת הרגל האקולוגית של הבניה המודולרית לעומת הבניה הקונבנציונלית והשפעתה על הסביבה בזמן הבניה.

בבניה מודולרית ישנה הקטנה ניכרת של השפעת הבניה על הסביבה, בעיקר מבחינת צמצום פסולת והפרעה של רעש וזיהום אוויר בסביבות אתר הבניה. מחקרים שנעשו בפרוייקטים ברחבי העולם מדווחים על הפחתה של כ-90% בפסולת בניין באתר, הפחתה של כ-60% באספקות לאתר וכ-70% הפחתה בהסעות של עובדים וחומרים לאתר.

ידידותי לסביבה

בניגוד לבנייה הקונבציונלית המשתמשת במלט כרכיב עיקרי לבניה, מודולארט אינה משתמשת במלט ומוצריו ועושה שימוש בחומרי בניה ידידותיים וירוקים. אנו שומרים על כדור הארץ למען הדורות הבאים ולכן אנו משתמשים בשיטת בנייה מודולרית מתועשת. הבנייה נעשית במפעל עד לרמת גמר, הרכבת היחידות המוגמרות בשטח נעשית ללא אבק, רעש ופסולת. 

על מנת לשפר את איכות החיים במבנה ולחסוך בחשמל אנו מייצרים קיר רב שכבתי ממיטב חומרי הבידוד, דבר שיוצר התנגדות טרמית גבוהה. 

הידעת?

בעזרת טכנולוגיות בידוד חדישות, ניתן לקבל מקיר רב שכבתי בעובי של 10 ס"מ את אותה התנגדות תרמית של קיר מבטון בעובי 30 ס"מ, אז למה להשתמש בבטון?

דברים שלא ידעת על בנייה קונבציונלית בבטון:

  1. תופעה של המאה עשרים וכנראה תיעלם במאה ה-21
  2. הבנייה הקונבציונלית צורכת כמויות אדירות של חומר ואנרגיה.
  3. כ 5% מהאנרגיה של מדינת ישראל מיועדת לבנייה.
  4. כ 30% מהתעבורה של המשאיות בישראל מקורה בענף הבנייה (כולל חול, מלט, אגריגטים).
  5. בכדי לייצר מלט חוצבים כמויות אדירות של אבן וחרסית.
  6. כ 50% מסך חומרי הגלם שאנו צורכים מיועדים לתחום הבניה.

 

אנו לא פוגעים בסביבה ולא מפריעים לשכנים

זמן אספקה

השיטה המודולרית מהירה בהרבה מהשיטה הקונבציונלית ומקצרת בהפרש ניכר את משך הפרוייקט.
בשיטה המודולרית תהליך בניית היחידות התלת מימדיות נעשה במפעל עד לרמת הגמר, כל פעולות ההרכבה נעשות במפעל מקורה עם ציוד יעודי ועל גבי שבלונות מיוחדות. תהליך זה מפשט את פעולת הבנייה ומבטיח קבלת תוצאה איכותית יותר הודות לבקרה קפדנית ומתמדת במהלך היצור. לאחר מכן היחידות מובלות ומורכבות באתר הבניה.
בהשוואה לבנייה הקונבציונאלית, בה העבודה מתבצעת בשטח ע"י כח אדם שמבוסס ברובו על עובדים זמניים ולא מיומנים, שעובדים בתנאי מזג אוויר קשים וחשופים לסיכונים בטיחותיים, הבניה המודולרית מבטיחה תוצאה הסופית שהיא לא רק מהירה יותר, אלא גם חדשנית, ירוקה ואיכותית יותר.

פתרונות מודולארים

הפתרונות המודולארים של מודולארט מספקים מגוון רחב של מוצרים אשר מתחברים למודולים שלנו בצורה מהירה ובכך מפשטים ומוזילים את הבנייה ואפשרויות השינוי בעתיד. מודולארט מספקת מגוון רחב של פתרונות חכמים שנועדו לתת מענה לרצונות וצרכי הלקוח כגון מרפסות מעוצבות בשילוב עץ, משרביות, מעקות ופרגולות, יחידות מדרגות ועוד מגוון רחב של מוצרים שמשלימים ומייחדים את המבנה שלכם. הפתרונות המודולריים ההיקפיים שלנו נותנים מענה למגוון רחב של עבודות בניה ופיתוח תחת קורת גג אחת ובמחיר משתלם.

חוזק מכני גבוה

קונסטרוקצית הפלדה החכמה של מודולארט מתוכננת ומיוצרת עפ תקן ישראלי  ת"י 1225 חוקת מבני פלדה 1998.
המבנים שלנו נבדקו לרעידות אדמה ולתנאי מזג אוויר קיצוניים ונבנים לפי מקדמי בטיחות גבוהים. קונסטרוקצית הפלדה שלנו מאושרת לבניה למספר קומות רב וכל מבנה עובר בדיקות עומסים וסימולציות ממוחשבות.

חיסכון בתחזוקה שוטפת

בבנייה בשיטת היחידה התלת מימדית החכמה, שלד המבנה או הבניין (מספר קומות) עשוי כולו מפלדה. בהשוואה לשלד שבנוי מבטון או מבלוקים, השלד של מודולארט חסין בהרבה לתזוזות קרקע וזאת בזכות הגמישות שהפלדה מאפשרת. בטון, החומר הוא חומר קשה אך שביר ולכן אנו רואים סדקים במבני בטון שנגרמים כתוצאה מתזוזות. אנו בונים את הקירות ממגוון רחב של חומרים מתקדמים ועמידים שנראים נפלא לאורך שנים.

שיטת היחידות התלת מימדיות

בתהליך פיתוח היחידה התלת מימדית החכמה של מודולארט, היעד שלנו היה ליצור מבנה גמיש תכנונית בעל אפשרויות רבות לתוספות ושינויים.

את המבנים אנו יוצרים מיחידות תלת מימדיות שיוצאות ממפעלנו ברמת גמר.

יצרנו עבור היחידה התלת מימדית החכמה מגוון רחב של אופציות מודולריות כגון חללים פתוחים, מרפסות, מעקות, פרגולות, מדרגות, בנייה לגובה ועוד. כל אלו מתחברים למבנה בצורה פשוטה וחזקה ויוצרים מגוון רחב של מבנים שמאפשרים לאדריכלים גמישות תכנונית ואופציות שינוי ותוספות בעתיד. בשיטה זו בנייה של בניין הופכת לפשוטה ומהירה וחוסכת זמן בנייה יקר מאוד מבלי להתפשר על חוזק וקשיחות המבנה.